loznice-mladeho-paru-se-zmenila-v-utulne-misto-pro-sneni-i-lenoseni-001

SEN O NOVÉ LOŽNICI

Ložnice ve zrekonstruovaném domku mladého páru byla poslední místností, která neprošla proměnou. Místnost byla zařízená nábytkem zděděným po rodičích nebo různě posháněným. Jediný kousek nábytku, který stál za to zachovat, byla pohodlná postel s nočními stolky vyrobená na míru z kvalitního materiálu. Mladý pár se rozhodl využít mých služeb a společně jsme se domluvili na vypracování zjednodušeného návrhu interiéru jejich ložnice snů.

OČEKÁVÁNÍ A PŘEDSTAVY

Nejprve jsem klienty podrobně vyzpovídala, abych zjistla, co od ložnice očekávají, co se jim líbí, abych pro ně mohla navrhnout jejich ložnici snů. Společně jsme se sešli nad konceptboardem neboli náladovou a barevnou koláží, abychom si odsouhlasili, že se ubíráme tím správným směrem. Poté jsem začala pracovat na kompletním nákupním seznamu s veškerými informacemi o zařizovacích předmětech tak, aby byl pro ně nákup co nejjednodušší. Na nákupní seznam se můžete podívat dole pod článkem.

Není důležité řídit se aktuálními módními trendy. Jde hlavně o to, abyste se v interiéru cítili dobře a měli pocit, že jste doma.

LOŽNICE – MÍSTO RELAXACE A ODPOČINKU

Ložnice je prostorem ryze intimního charakteru, místem odpočinku a relaxace. Proto jsme zvolili spíše studené barvy v jemných světlých odstínech. Jsou to barvy, které uklidňují a se kterými se dobře usíná a relaxuje. Pohodlnou postel z kvalitního materiálu, kterou si klienti přáli zachovat, jsem vylepšila čalouněným čelem, které jsem ušila z tmavě modrého přehozu koupeného v IKEA. Na čelní stěnu jsem zvolila tapetu ve světle modrém odstínu české značky Lavmi s nezaměnitelným rukopisem. Přírodní styl umocňuje krásný design ložního prádla v odstínech hnědé, šedé a béžové, doplněný o béžový přehoz a měkké polštářky. Nezbytnou součástí každé ložnice jsou lampy na čtení, které zajistí náladové nasvícení, které je pro ložnici dostačující. Roh ložnice patří relaxačnímu houpacímu křesílku, zútulněnému ovčí vlnou, s odkládacím stolkem a stojací lampou s látkovým stínidlem vytvářejícím rozptýlené a dekorativní světlo. Pro zastínění okna jsem zvolila roletu den a noc, která je vhodným a elgantním řešením, jak zamezit průchodu intenzivním paprskům či nežádoucím pohledům ve dne i v noci. V neposlední řadě jsem opticky oddělila ložnici od šatny panelovým závěsem. Na závěr jsem tuto nadčasovou ložnici dodekorovala zeleným rostlinami v létajících květináčích a krásnými svíčkami, které navodí tu správnou intimní atmosféru.

Díky tomuto zjednodušenému návrhu interiéru vznikla ložnice snů pro mladý pár, která se změnila v útulné místo pro snění i lenošení. Doufám, že tento návrh bude sloužit jako inspirace i pro vaši ložnici nebo se můžeme setkat na nezávazné schůzce a společně vytvoříme vaši ložnici snů i vám.

aneta-logo-designany-interierova-designerka

KUPTE SI VĚCI, O KTERÝCH JSEM PSALA

loznice-mladeho-paru-se-zmenila-v-utulne-misto-pro-sneni-i-lenoseni-002loznice-mladeho-paru-se-zmenila-v-utulne-misto-pro-sneni-i-lenoseni-003loznice-mladeho-paru-se-zmenila-v-utulne-misto-pro-sneni-i-lenoseni-004