MULTIFUNKČNÍ PROSTOR

Jak zařídit pokoj, který má fungovat jako ložnice, studovna i obývák a který má působit vzdušně a nezaplněně? Nechte se inspirovat severskou úsporností a následnou proměnou garsoniéry pro studentku geoinformatiky!

OČEKÁVÁNÍ A PŘEDSTAVY

Hlavními požadavky studentky Andrei bylo oddělení zóny na práci a zóny na spaní s tím, že by si přála, aby v jejím novém bytě bylo místo i na cvičení. Andrea ráda vaří a proto by ráda měla útulnou, prostornější kuchyňskou linku. V novém návrhu jsem musela také počítat s knihovnou a prostorem na fotografie, které Andrea již má a chtěla je v novém designu použít.

S Andreou jsme se domluvily, že pro ni vypracuji kompletní návrh interiéru, který obsahuje náladovou a barevnou koláž, dispoziční řešení, 3D vizualizace, nákupní seznam a návrh nábytku na míru, protože v takto malém prostoru většinou s hotovými výrobky neuspějeme.

DISPOZICE a POHLEDY:

OSOBITOST Pokud vás něco skutečně baví, dejte svému zájmu v interiéru dostatečný průchod.

Společně jsme dospěly ke kombinaci v duchu skandinávského designu. Při práci s interiérem jsem využila toho, že byt má podlahovou krytinu v odstínu teple působícího světlého dřeva a navíc se nachází v bohatě prosvětleném prostoru. Mezi oblíbené materiály klientky patří dřevo a jejími oblíbenými barvami jsou hnědá, šedá a bílá, které jsem doplnila mentolovou – šedomentolové sluší přírodní doplňky a dřevo. Protože Andrea studuje geoinformatikou a denně se setkává s tvorbou map, jako obklad za kuchyňskou linkou jsem použila laminované grafické sklo s vlastním motivem – výřezy z map.

TIP Žijete – li v téže místnosti, kde vaříte, pracujete či spíte, pokuste se vymezit a symbolicky oddělit jednotlivé zóny. S naznačením hranic vám mohou pomoci barvy na zdech, dělící rolety a stěny nebo kusové koberce.

Prostor jsem rozdělila na jednotlivé zóny – kuchyňskou, jídelní, odpočinkovou a pracovní, čímž jsem výrazně zvýšila jeho funkčnost. Ložnice, pracovna i obývací část se vzájemně neruší, tvoří celek. Jednoduchý nábytek umožnil funkční řešení a opticky přidal na prostoru.

3D VIZUALIZACE:

TIP Ani v malém bytě nezapomeňte na místo, kde si budete moct pohodlně číst nebo jen odpočívat. Udělejte si radost pohodlným křeslem.

Trávit celé dny studováním dost dobře nejde. Pokoj pro studentku geoinformatiky proto nabízí taky dost prostoru pro relax a po odsunutí odkládacích stolků před televizí vznikne prostor na cvičení.

VZORKOVNICE:

ODPOČINEK Na pohodlné pohovce se dobře učí, ale ještě lépe se z ní kouká na televizi a relaxuje.

Díky tomuto kompletnímu návrhu interiéru vznikla útulná a funkční garsoniéra pro studentku geoinformatiky, kde nechybí zázemí pro koníčky, ale na učení. Ačkoliv je garsonka většinou velmi malý prostor k žití a musí se v ní uložit spousta věcí, chytře vytvořený návrh využije prostor na maximum. Chcete taky chytrý návrh, který využije váš malý prostor na maximum? Můžeme se společně sejít na nezávazné schůzce a navrhnout chytré řešení i pro vás.

 

aneta-logo-designany-interierova-designerka

KUPTE SI VĚCI, O KTERÝCH JSEM PSALA