Zadání pro vypracování kompletního návrhu interiéru domácí pracovny bylo od začátku jasné: vytvoření místa pro vyřízení domácí agendy a hlavně místa pro oddech, kde bude žena sama sebou, kde ji nikdo nebude rušit, kde se bude moci věnovat svým koníčkům, či jen tak relaxovat.

TIP Pokud pracujete z domova, umístěte pracovnu v blízkosti hygienického zázemí a v co možná největší vzdálenosti od rozptylujících podnětů typu kuchyně se špinavým nádobím či komory s nevypraným prádlem. Práce z domu má stejná pravidla jako ,,chození” do kanceláře.

DISPOZICE:

Společně s klientkou jsme se rozhodly pro barevnější a hravější variantu. Nejvýraznějším prvkem pokoje je barevná výmalba, s níž barevně ladí další prvky vybavení, jako jsou závěsná světla FL/Y, které vyrábí značka Kartell. Zajímavá světla dodají pracovně plasticitu, vtipné doplňky vnášejí zábavu a celou místnost výrazně osvěží. Výrazná je i stěna nad psacím stolem s nástěnkou z kartonových psacích podložek s klipem. Ta jen čeká na inspirativní obrázky, rodinné fotky či lístečky s poznámkami.

TIP Obyčejné kartonové psací podložky s klipem zavěšené na zdi slouží jako skvělá nástěnka.

3D VIZUALIZACE:

Ve výklenku vznikla policová stěna se skříňkami, která kopíruje rozměr výklenku, a tak dokonale využívá každý kousek místa. Problém s chybějícími úložnými prostory je tak vyřešen. K práci slouží psací stůl s pohodlnou židlí.

TIP Díky smaragdově zelené výmalbě výklenek s policovou stěnou působí hlubším dojmem. Stejná barva se objevuje i na koberci a osvětlení, čímž odstín získává na důležitosti.

K odpočinku slouží velmi pohodlné křeslo s vysokým opěrákem zad a hlavy, které je doplněné vhodnou podnožkou. Měkké textilie, jemné rozptýlené světlo, čtecí lampa pro příjemný večer u knihy a odkládací stolek v dosahu křesla – to vše by měla mít dámská domácí pracovna.

TIP Bílá stěna funguje jako skvělé pozadí pro zajímavé dekorace.

VZORKOVNICE:

Výstupem tohoto kompletního návrhu interiéru měla být dámská pracovna, kde se dá pracovat i odpočívat. Myslím, že se nám skvěle podařilo propojit pracovní a relaxační zónu zároveň. Jedna místnost tak může dobře sloužit pro práci i zábavu.

TIP Při navrhování domácí pracovny postupujte netradičně. Vytvořte inspirativní prostředí s akcentem domácí pohody.

Taky doma nemáte to ,,své místo” a chcete svou oázu k práci i zábavě?  Společně ho určitě najdeme a navrhneme!

aneta-logo-designany-interierova-designerka

KUPTE SI VĚCI, O KTERÝCH JSEM PSALA