Vstupní prostor je první místo ve vašem bytě, které vás vítá při vstupu do domu/bytu. Je vaší vizitkou pro návštěvy, ale také je tím posledním místem, které vás provází při odchodu z domova.

TIP Vstupní prostor by měl souznit se stylem interiéru celého bytu a navodit tu správnou atmosféru při příchodu domů.

Vstupní prostor je velmi často podceňován prostorově i vzhledově, ale nelze ho zanedbávat! Proto mě klienti oslovili s přáním navrhnout interiér jejich vstupní chodby v moderním, jednoduchém a čistém stylu, který se bude snoubit s navazujícím prostorem. Zadání bylo jasné: původní chodbu zbavit tmavého nábytku, rozjasnit a sjednotit zařizovací prvky tak, aby chodba každého přátelsky přivítala.

KONCEPTBOARD (BAREVNÉ VARIANTY):

TIP Vybírejte jednoduché tvary, lesklé materiály zkombinujte s klasickými přírodními. A nevyhýbejte se ani geometrickým vzorům.

Úložné prostory na kabáty jsem tentokrát řešit nemusela, protože klienti mají šatnu, a proto jsem vybírala kousek, který bude sloužit na zavěšení kabátů pto návštěvy. Mohla jsem si tedy dovolit krásný dubový věšák s betonovým podstavcem Tee, který má několik výškových úrovní, takže věci jsou na dosah i pro děti.

TIP Zrcadlo můžeme jen tak ,,opřít” o stěnu – rozšíří a ozvláštní vstupní prostor.

Do malých prostorů jsou skvělé výklopné botníky, kdy hloubka takové skříňky je pouze 15 cm. Tento jednoduchý a finančně dostupný kousek jsem doplnila dubovou policí vyrobenou truhlářem na míru a získala tak konzolový stolek. Botník tak plní dvě funkce. Nedílnou součástí návrhu vstupního prostoru je možnost sednout si při obouvání a odložení klíčů či mobilu hned u vstupu.

TIP Úzkou chodbu nezastavujte skříněmi. Nechte ji vzdušnou a zvětšujte pomocí zrcadel a odlehčeného nábytku ve světlých odstínech. Mějte ale na paměti, že zrcadla odráží nejen to krásné, ale násobí i to ošklivé…

Pro celkové zútulnění prostoru jsem na stěnu za zavěšenými botníky použila elegantní tapetu s přírodním motivem v pastelových barvách. V jednoduchosti je krása.

VZORKOVNICE:

V neposlední řadě nezapomeňte na vůně. Není nic příjemnějšího, když na konci dne přijdete domů a uvítá vás příjemná vůně – použijte vonné svíčky nebo vonné difuzéry.

TIP Ani v menším prostoru byste neměli zapomínat na hezké drobnosti, které místnost oživí. Ať už jde o rostliny, nebo třeba elegantní misku na klíče. I ukládání deštníků lze vyřešit elegantně a s vtipem.

Ruku na srdce. Nezasloužila by si vaše vstupní chodba taky trochu refresh?

 

aneta-logo-designany-interierova-designerka

KUPTE SI VĚCI, O KTERÝCH JSEM PSALA