Momentálně pracuji na redesignu obývacího pokoje pro mé klienty, kteří mají neutrální základ, nová sedací souprava a koberec, ale nevědí si rady s doplňky a dodekorováním. Při našem setkání jsme společně přemýšleli nad barevnou paletou a napadlo mě, že mí klienti nejsou jedinní, kteří se potýkají s výběrem vhodných barev do interiéru a proto vám chci dát pět tipů, jak vybrat tu nejlepší barevnou paletu.

Barevná paleta je výběr barev pro navrhovaný pokoj a je jedním z nejvíce zásadních prvků ve vašem pokoji. A i když vím, že rozumíte pojmu barevná paleta, také vím, že nejednou jste se zasekli na místě a nemohli se rozhodnout, jaké barvy zvolit.

Tady je pět tipů, jak vybrat tu nejlepší barevou paletu:

1. Vyberte takovou barvu, do které se rádi oblékáte.

Největší nápovědou pro výběr hlavní barvy v interiéru je váš šatník. Podívejte se, která barva se ve vaší skříni objevuje nejčastěji, ve které se cítíte nejlépe a naopak si všimněte, která barva se zde neobjevuje vůbec. Nemáte ve vašem šatníku nic fialového? Fialová barva pravděpodobně nebude nic pro vás – na oblečení ani ve vašem bytě.

2. Přidejte doplňkovou světlou barvu a tmavou barvu.

Nechali jste si někdy melírovat vlasy? Všimněte si, jak světlé a tmavé tóny skvěle fungují dohromady a vytváří hloubku ve vašich vlasech. Podobně to funguje i s barvami v interiéru. Světlá je jasnější a trochu výraznější, tmavá je více odtažitější, jemnější a pomáhá vše uzemnit. Doplňte vaši hlavní barvu jednou světlejší, zářivější barvou a jednou jemnou a zemitější barvou.

3. Nekončete jen u třech barev.

Místnost s malou barevnou paletou může působit jako když zde bydlí napjatý a nervózní člověk. A to vy určitě nejste, když čtete můj blog.

4. Míchejte teplé a tmavé odstíny.

Každý pokoj musí mít barevný mix zahrnující oba odstíny – teplé (červené, oranžové, žluté, hnědé a béžové odstíny) i studené (modré, zelené, šedé a bílé odstíny), aby bylo vše v roznováze. A nezapoměňte, že materiály jako je dřevo, zlatá a stříbrná se také počítají.

5. Vyberte jeden zábavný barevný akcent.

Přidejte barvu, kterou můžete snadno změnit nebo kdykoliv vyřadit z vaší barevné palety. Akcentní barva by měla být hodně vzdálená od vaší hlavní barvy (například zářivá žlutá k můžské modré) a může být klidně výrazná a troufalá. Klidně zkuste sezónní trendy jako zářivě růžová, korálová nebo jasně zelená.

UKÁZKY BAREVNÝCH PALET:

Pokud si stále nevíte rady s výběrem barev pro váš interiér, nebo vašemu interiéru jednoduše ještě něco chybí a vy nemůžete přijít na to co, napiště mi do komentářů pod článkem nebo mě kontaktujte prostřednictvím emailu a můžeme se společně sejít na konzultaci.

 

aneta-logo-designany-interierova-designerka