Co je to Pinterest?

Že ještě neznáte Pinterest? Tak to musíte rychle napravit! Je to obrovský zdroj inspirace napříč všemi obory založený na obrázcích/fotografiích.

,,Pinterest je celosvětový katalog nápadů. Vyhledávejte a ukládejte recepty, užitečné tipy pro rodiče, stylovou inspiraci nebo další nápady, které můžete vyzkoušet.” Pinterest

Jak používám Pinterest já?

 • Primárně používám Pinterest k práci interiérové designérky a ke spolupráci s mými klienty – když navrhuji svým klientům jejich bydlení snů, požádám je, aby si vytvořili nástěnku a připli na ni obrázky interiérů, které se jim líbí a které je zaujaly; já tak získám jasnou představu o tom, jak si klient představuje svůj nový interiér.
 • Na Pinterestu si vytvářím nástěnky s obrázky, které mě inspirují.
 • Během tvorby návrhu interiéru si ukládám na speciální nástěnku zařizovací předměty. Mám tak všechno pohromadě na jednom místě.
 • Na Pinterest ukládám všechny obrázky z mého blogu – na každé fotce na mém webu najdete v levém horním rohu červené tlačítko Uložit (stačí na fotku najet myší), vy si tak můžete mé obrázky uložit na svůj Pinterest.
 • V neposlední řadě mám na Pinterestu i nástěnky, které nesouvisí s mou prací – nástěnky s recepty, které chci vyzkoušet; s módou, která se mi líbí; vytvářím si zde seznam přání, co bych si chtěla koupit atp. .

Připravila jsem pro vás manuál o tom, jak můžete používat Pinterest i vy!

Co jsou to piny?

Piny jsou všechny obrázky uložené na Pinterestu. Každý obrázek má svůj krátký popis, pomocí kterého tento obrázek mohou vyhledat ostatní uživatelé. Všechny obrázky na Pinterestu odkazují na web, ze kterého pocházejí, takže můžete zjistit více informací o obrázku. Stačí na něj kliknout.

Co jsou to nástěnky?

 • Nástěnky slouží k ukládání obrázků neboli pinů. Můžete si vytvořit různé tématické nástěnky – recepty, cestování, móda, svatba, bydlení, filmy ke shlédnutí, knížky k přečtení….
 • Pokud nechcete, aby někdo vaše piny viděl, můžete si vytvořit nástěnku tajnou. Tajnou nástěnku můžete později změnit na veřejnou.
 • Pokud chcete sdílet ukládání obrázků se svými přáteli nebo rodinou, můžete je pozvat na svou nástěnku a ukládat piny společně.

Domovská stránka a sledování ostatních uživatelů

 • Když se poprvé přihlásíte na Pinterest, ocitnete se na domovské stránce. Tady se zobrazují piny od lidí, které sledujete nebo obrázky z nástěnek či témat, které sledujete. Dále se zde zobrazují propagované piny a piny, které pro vás vybere Pinterest, protože si myslí, že by se vám mohly líbit.
 • Domovská stránka se postupně plní zajímavými obrázky podle toho, jak sledujete ostatní uživatele. Poku narazíte na uživatele, jehož piny se vám líbí, můžete sledovat všechny nebo jen některé jeho nástěnky.

Jak uložit obrázek nebo odkaz?

 1. Klikněte na tlačítko Pinterest v horní části prohlížeče.
 2. Vyberte obrázek, který chcete připnout na svůj Pinterest.
 3. Vyberte nástěnku, na kterou chcete obrázek uložit nebo vytvořte úplně novou nástěnku.

– obrázky můžete přidávat z jakékoli stránky na internetu, můžete si na své nástěnky ukládat obrázky přímo z Pinterestu nebo můžete na Pinterest uložit obrázky z vašeho počítače

Jak si nainstalovat tlačíntko Pinterest do vašeho prohlížeče?

 1. Jednoduše klikněte na tento odkaz ZDE.
 2. Vyberte si prohlížeč, který používáte a instalujte.

Jak vyhledávat na Pinterestu?

 1. Nahoře na vaší domovské stránce najdete pole Hledat, kam zadáte vyhledávaný výraz nebo jméno uživatele; doporučuji zadávat vyhledávaný výraz v anglickém jazyce (pokud neovládáte angličtinu, použijte překladač ZDE).
 2. Napravo od vyhledávacího okna najdete symbol pro kategorie – zvolte si kategorii, která vás zajímá a zobrazí se vám odpovídající obrázky.

Na závěr článku bych vás chtěla pozvat na svůj Pinterest, kde mě můžete začít sledovat a nechat se inspirovat mýma nástěnkama a pinama. Profil designany na Pinterestu najdete ZDE.