Pantone Color Institute vyhlásil svou barvu pro rok 2017 a nění to žádná jiná než svěží zelená – Greenery. Zelené barvy se nemusíte v interiéru bát, představuje nové začátky a zbavuje úzkosti. Zkusit můžete třeba tapetu, nátěr, výmalbu, koberec nebo křesílko. Ten kdo je opatrnější, může vyzkoušet tento odstín na bytových doplňcích. Zelená je odstín, který je spojený s přírodou, se kterou se v dnešní době dostáváme do kontaktu čím dál méně. Proto jsem připravila článek, který do vašeho interiéru vnese kousek přírody – trendem v interiérech jsou mechové a květinové stěny. Už jste o nich slyšeli?

TIP Zelené stěny a vertikální zahrady jsou vhodné jak do domácností tak do kanceláří.

zdroj obrázku 1 | 2

Ráda bych vás seznámila se dvěma variantami této interiérové dekorace:

1) Květinové stěny a vertikální zahrady

V tomto případě máte několik možností. Krásné kvetoucí zelené stěny lze vytvořit pomocí vertikálního systému Ekowall, který je tvořen kapsami ze 100% recyklovatelné plastové plsti. Tento zahradní systém u nás realizuje EKOWALL, odkaz najdete ZDE.

Ve videu se můžete podívat, jak taková realizace květinové stěny vypadá.

TIP Ve vaší květinové zahrádce na stěne můžete pěstovat jak tropické rostiny, tak sukulenty.

Živé a zelené květinové stěny dále nabízí Fresh Concepts. Ten používá vertikální systém Woolypockets, který je také tvořen 100% recyklovatelnou plastovou plstí, nebo můžete zvolit nástěnný květináč Wooly se zavlažovací nádrží. U systému wooly je instalace opravdu jednoduchá a zvládnete ji v několika minutách. Odkaz na Woolypockets najdete ZDE a na nástěnný květináč Wooly potom ZDE. Podobný systém používá i Flower Company, odkaz pro vás ZDE.

zdroj obrázku 1 | 2

TIP Vytvořte si v kuchyni bylinkovou stěnu.

 2) Mechové stěny a obrazy z mumifikovaného mechu

Že jste nikdy neslyšeli o mumifikovaném mechu? Mumifikovaný mech je pravý přírodní mech, který je zakonzervovaný na mnoho let a udrží si svůj přirozený vzhled, vůni i barvu. Výhodou je, že mechová stěna nepotřebuje téměř žádnou péči a je v podstatě bezúdržbovou interiérovou dekorací. Mechovou stěnu si můžete pořídit u Flower Company, odkaz ZDE, nebo na stránce Mechové stěny, odkaz ZDE.

TIP Zkuste u mechové stěny nakombinovat plochý a kopečkový mech. Získáte tak krásný efekt na stěně.

zdroj obrázku 1 | 2

TIP Můžete si vytvořit živý obraz či celou živou zeď.

zdroj obrázku 1 | 2

Pokud nechcete investovat do celé mechové stěny, pořiďte si mechové obrazy, které jsou snadněji přenositelné a prodávají se už od rozměru 35×35 cm. Velký výběr najdete na webu Profi květináče, odkaz ZDE.

TIP Mechové a květinové stěny lze využít k zakrytí ošklivých betonových stěn např. na balkóně nebo malé uzavřené terase. Vytvoříte si tak svou malou zahrádku i když nemáte prostor pro trávník.

zdroj obrázku 1 | 2

Jak se vám líbí tento trend v interiéru? Pořídili byste si domů mechovou stěnu nebo obraz?