Ať ji umístíte do chodby, obývacího pokoje nebo jídelny, komoda vám pomůže mít vaše věci uspořádané a uklizené. Zároveň se nabízí skvělá příležitost, jak ukázat vaše nadání při dekorování.

Že nevíte, jak správně naaranžovat dekorace na vaši komodu?

Je tu první díl ze série JAK DEKOROVAT. Pokud se budete řídit následujícími šesti kroky, nemůžete v dekorování šlápnout vedle a všichni budou obdivovat vaše umění:

POSTUP

1 Než začnete, sundejte z komody všechny věci. S čistým štítem se nejlépe začíná.

 

2 Umělecká díla jsou nejdůležitější. Proto obrázky přijdou na komodu jako první. Zkuste být netradiční a místo pověšení obrázků nad komodu je jednoduše položte a opřete o stěnu.

 

3 Pro přidání kontrastu umístěte na komodu moderní lampu, která přidá výšku i světlo. Poněvadž se nejedná o čtecí ani pracovní lampu, zvolte textilní stínidlo, které vytvoří měkké a rozptýlené světlo. 

 

4 Konečně máte příležitost vystavit ty krásné knihy, které je škoda schovávat v knihovně. Tenhle fígl dodá komodě nějaké vrstvy, aby dekorace nebyly jen tak postavené na povrchu. Kupička knih může také sloužit jako podstavec pro další drobnosti. V neposlední řadě pomocí knih necháte nahlédnout do vašeho soukromí. Tušil někdo z vašich známých, že se zajímáte o koně nebo o módu?

 

5 Teď jsou na řadě další doplňky: svícny, vázy, drobné obrázky, tácky atd. Přidejte i něco osobního jako rámeček s fotografií. Komoda tak nebude působit jako z nějakého showroomu, ale že k vám domů patří. Kromě toho se vsadím, že máte třeba v telefonu nějaké krásné rodinné fotografie, které by byla škoda nevystavit. Střídejte velikosti, tvary, vzory a barvy, ale držte se zvolené barevné palety (viz. článek Jak sladit barvy v interiéru a najít tu nejlepší barevnou kombinaci ZDE). Když se budete držet své barevné palety, bude vše působit sjednoceně.

 

6 Zakončete dekorování komody rostlinou v květináči nebo vázou s květinami. A neznamená to, že musíte mít pokaždé květiny z květinářství. Stačí vyjít na zahrádku nebo do přírody, kde vždycky najdete něco do vázy – stačí pár větviček se zelenými lístky. Květinu umístěte na druhou stranu od lampy, dekorace tak zůstanou v rovnováze.

komoda | lampa | obrázek levý | obrázek prostřední | obrázek pravý | svícen | váza růžová | váza šedo-bílá (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

TIP Umístěte předměty na komodě blíž k sobě a střídejte výšky, docílíte tak efektu horského pásma. Vysoký a nízký…. vyhněte se předmětům stejné výšky umístěných vedle sebe.

REKAPITULACE


Pokud se budete řídit těmito šesti kroky jak dekorovat komodu, úspěch je zaručený. Komoda už nebude ten nudný kousek nábytku ve vašem bytě.

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit