Myslím si, že zeleň je v bytě absolutní nutnost – nejenom proto, že je hezká, že prostředí se zelenými listy působí vzdušně a svěže, ale existuje také hodně rostlin, které jsou skvělé k čištění vzduchu. NASA dělala studii zabívající se čištěním vzduchu pomocí rostlin a sestavila seznam těch TOP deseti – seznam najdete ZDE.

zdroj obrázku 1 | 2

Pokud hledáte vhodné rostliny do svého bytu nebo kanceláře, vybrala jsem pro vás moje nejoblíbenější, kterými se můžete při nákupu inspirovat. V podstatě ty nejhezčí a nejzelenější a také ty, které jsou odolné a neumřou hned, když je zapomenete zalít!

zdroj obrázku 1 | 2

Mám tendenci se vyhýbat kapradí. I když miluju, jak v interiérech kapradiny vypadají, NEDOKÁŽU je udržet naživu. (Péči o ty, které máme doma, musel převzít partner. Ten jediný je dokáže udržet krásně zelené, košaté a hlavně živé. 🙂 ) Místo toho si raději pořizuji sukulenty a ostatní zelenolisté rostliny, které jsou shodou okolností momentálně dost trendy.

zdroj obrázku 1 | 2

Co se týče péče – zalévám rostliny jednou týdně a průběžně sleduji, aby hlína nebyla úplně vyschlá. Jednou z nezbytností je rozprašovač rostlin, protože sukulenty a kaktusy je lepší rosit než přelít. Jak se jednou dostanete do optimálního koloběhu zalévání, je to snadné!

VÝBĚR designany:

Pilea peperomioidesKaktusTchýnin jazykMonstera skvostnáStarček převislýFikus lyrovitýRozhodník neboli opičí ocásekrozprašovačkonvička (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

Pilea peperomioides
Svěží a listnatá, je jednoduché ji milovat a snadné udržovat. Krásné zelené listy ve tvaru palačinek, Pilea je krásný doplněk do jakékoliv místnosti.

Kaktus
Malé nebo velké, s kaktusy doslova nemůžete udělat chybu. Přehnaná péče jim neprospívá, takže pokud zapomínáte zalévat květiny, kaktusy se s tím dost dobře poperou. Právě teď mají nádherné kaktusy v IKEA!

Tchýnin jazyk
Momentálně je tchýnin jazyk vidět všude na Pinterestu. Něco na něm bude…

Monstera skvostná
Další z krásných zelených rostlin je Monstera. Roste opravdu rychle a tak se ani nenadějete a budete mít obrovskou kytku. Jen nezapomínejte, že potřebuje docela dost světla a vody, ale stojí za to, roste doslova před očima.

Starček převislý
Starček je určitě mou oblíbenou převislou rostlinou, ale není pro mě jednoduché ho udržet naživu. Každopádně snažím se!

Fikus lyrovitý
Má krásné velké listy a stal se nejvíce trendy zelenolistou rostlinou poslední doby. Tenhle fikus ale není tak jednoduché udržet naživu. Ne že by to bylo nemožné, ale není to tak snadné jako s kaktusem…

Rozhodník neboli opičí ocásek
Rozchodník je krásný v závěsných květináčích. Je obtížné ho zahubit (to je vždycky plus!) a docela rychle roste, takže pokud hledáte něco jiného a netradičního, opičí ocásek by mohl být pro vás.

S žádnou z těchto rostlin nešlápnete vedle – zelené rostliny opravdu přinesou život do interiéru a pokud jste milovníky skandinávského stylu nesmí ve vašem interiéru chybět!

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložitUložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit