První školní den se neúprosně blíží a škola začíná. A s ním vrcholí i domácí přípravy. Aby se vašemu dítěti dobře učilo, potřebuje pokoj, kde bude mít na učení ideální podmínky.

V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak před začátkem nového školního roku uklidit dětský pokoj a samozřejmě doporučení na nákupy.

Následujících 5 kroků jak uklidit dětský pokoj, je opravdu jednoduchých a myslím si, že díky nim bude snadné pokoj udržovat uklizený po celý rok.

1 Vytřiďte všechno dětské oblečení – darujte nebo vyhoďte vše, co vaše dítě nenosí, je mu malé nebo je zničené. Popřípadě uložte hezké oblečení pro další miminko. Je to skvělý způsob, jak získat více prostoru ve skříních a jak zjistit, co je potřeba koupit na nadcházející sezónu.

2 Roztřiďte oblečení podle typu – tenhle krok pravděpodobně děláme všichni, ale stojí za to investovat nějaký čas a ujistit se, že každý typ oblečení má své místo ve skříni. Když spodní prádlo, trička, kalhoty a šaty mají každý své místo, vaše dítě se každé ráno samo snáze oblékne. Oblečení rozmístěte se svým dítětem, ať od začátku ví, kde najde jaké oblečení a ujistěte se, že vše má dobře přístupné.

3 Investujte do úložných košů a krabic – jsem velká fanynka úložných košů a krabic, kam schováte různobarevné hračky a pokoj bude za chvilku zase hezky zorganizovaný. Hračky rozdělte do krabit podle typu – krabice na lego, krabice na plyšáky, krabice na Barbie, krabice na gumičky a hřeben….

4 Vytvořte místo pro knížky a výkresy – vytvořte v dětském pokoji místo, kde budete vystavovat školní výkresy (alespoň dočasně). Nezapomeňte také na menší knihovnu nebo alespoň polici na knížky.

5 Pracujte chytře s úložnými prostory – zejména když máte malý pokoj, buďte kreativní s vymýšlením úložného prostoru. Přidání polic je skvělý způsob, jak využít místo pro věci, které by jinak byly na zemi. Myslete na úložné prostory pod nábytkem. Když zvolíte šikovné velikosti krabic, spoustu věcí uložíte pod komodu, skříň nebo postel.

1 psací stůl | 2 rostoucí židle | 3 tapeta | 4 organizér | 5 box na svačiny | 6 filtrační láhev | 7 krabička s vodovkami | 8 barevné papíry a čtvrtky | 9 pastelky v dřevěné krabičce (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu) zdroj úvodního obrázku

Přeji úspěšné přípravy vašeho malého školáka a jeho pokoje na nový školní rok.

 

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit

UložitUložit