Téma nového katalogu na rok 2018 zní: ,,Udělejte si víc místa na život”. Nejen na život jako takový, ale na život, který ovlivňuje nás všechny, na náš životní styl, na styl hudby, který rádi posloucháme nebo třeba na práci, kterou máme.

Hlavní myšlenkou je personifikace našeho obydlí a promítnutí naší vlastní osobnosti do prostoru, kde se právě nacházíme a bydlíme.

Letošní katalog se zaměřuje zejména na obývací pokoje, protože obývací pokoj má právě tu nejtěžší úlohu, aby sjednotil styly všech členů rodiny, jejich charakter života a aby se tam každý mohl najít a užít si společné chvíle.

Na titulní stránce katalogu se poprvé nenachází žádné osoby, aby si každý představil sám sebe v tomto prostoru a vymyslel si svůj vlastní příběh. Uvnitř katalogu ale najdete největší počet osob, který kdy v katalogu byl.

UDĚLEJ SI VÍC MÍSTA NA ŽIVOT

IKEA chtěla přijít s něčím opravdu novým. Život se za posledních 20 let změnil více než za posledních 200 let. Dnes je to mnohem více o individualitě každého z nás, mnohem více o tom, jak chceme žít, co chceme mít doma a o tom, že náš prostor by měl dělat to, co my chceme, aby dělal. Když žijete s kamarády, tak je to jiné, než když žijete s dětmi, sám nebo se psem. IKEA se snaží ukázat, že prostor ve kterém žijeme, nejdůležitější pokoj, který máme – obývací pokoj, má dělat to, co my potřebujeme.

CO NAJDETE V NOVÉM KATALOGU IKEA 2018

V letošním katalogu se nově pracuje s koordinací nábytku. Na podzim začíná podzimní inspirace – půjde o velmi výrazné barvy – tmavě modrá, smaragdově zelená; objeví se pro IKEU nové materiály – samet, len, florální motivy. Dohromady byl vytvořen až trochu dekadentní look. Od října 2017 se můžete těšit na novou kolekci YPPERLIG, která bude více ve skandinávském stylu, vytvořená ve spolupráci s dánským studiem HAY, které je opravdu špička světového interiérového designu. Kolekce bude překvapivá a velmi zajímavá.

V průběhu roku se můžete těšit na další novinky, které doplní nový koncept. Koncept chce IKEA uvádět postupně, čtyřikrát do roka, kdy přijde s naprosto novým lookem, vizáží a vždy to bude odlišné od předchozích novinek. Chtějí zákazníka překvapit.

SOUSEDSTVÍ

Představení novinek se bude v průběhu roku týkat i roomsetů (zařízených interiérů uvnitř obchodního domu) v některých obchodních domech a dále budou novinky představeny v médiích. Novinkou je, že roomsety v obchodních domech mají nově všechny čtyři stěny (dříve mívaly jen tři stěny), někdy se dokonce jedná i o několik na sebe navazujících místností, kterým IKEA říká ,,sousedství”. Sousedství znamená, že byt uvidíte takový, jaký opravdu ve skutečnosti je. Roomsety můžete nově vidět v obchodním domě na Čeném Mostě (v průběhu roku budou sousedství vybudována i v Ostravě, Brně a v Praze na Zličíně).

Když do takového sousedství vstoupíte, můžete si mnohem lépe představit, jak to u vás doma může vypadat. Nově si IKEA hraje se světlem a se stínem, díky kterým chce v lidech probudit zvědavost a nalákat je, aby se do sousedství přišli podívat a bylo pro ně velkou inspirací.

A pokud se vám interiéry v IKEA líbí, ale nevíte, jak doma vytvořit podobnou kompozici, v novém katalogu nově naleznete spoustu detailních fotografií a dokonce DIY projekty (tzv. IKEA hack). Zároveň IKEA upozorňuje na to, že není správný ani špatný způsob řešení interiéru. Na začátku vždy musí vše vycházet z vás samotných. Nejdůležitější je vědět, kdo jste, co potřebujete a co děláte. 

V obchodním domě na Černém Mostě jsou v současné době k vidění celkem tři sousedství o třinácti nových interiérech: Místo prvního společného bydlení, Místo v přírodě a Místo pro děti.

Nově se v roomsetech objevují architektonické prvky, takže se zde můžete setkat s podkrovím, hrázděním, klenbami, krovy, jsou zde okna, dveře, kamna. Cílem bylo zákazníkovi ukázat co nejvěrnější pocit reality. Zároveň díky čtyřem stěnám si můžete interiér vyzkoušet ve větším soukromí, posedět či poležet si na pohovce, otvírat si skříňky, zkrátka testovat výrobky IKEA. Každý interiér je věnován určitému typu zákazníka – může se jednat o byt, rodinný dům starší zástavby, chatu, vesnické stavení, novostavbu. Nově také nejsou všechny interiéry v čistě skandinávském stylu, ale objevují se styly pro širokou veřejnost – nostalgičtější atmosféra, poctivější materiály, přírodní materiály, tradiční styl nebo interiér počítá s přítomností pejska.

Před samotnými přestavbami designéři z IKEA navštěvují své zákazníky ze spádových oblastí v jejich vlastním bytě a sledují, jak žijí. Cílem není, aby se každému zákazníkovi líbil každý interiér, ale aby si v IKEA každý našel něco, co se líbí jemu samotnému.

OBLÍBENÉ VÝROBKY IKEA

Jedním z nejvíce ikonických produktů IKEA je jejich modrá nákupní taška. Ve spolupráci s dánským studiem HEY IKEA vytvořila tuto nákupní tašku ve čtyřech odstínech a tím se klasická modrá nákupní taška stává módním doplňkem. Jedním z odstínů bude krásná bordó barva.

NOVÉ BARVY

Nový koncept přináší také nové barevné spektrum. Na podzim se objeví tmavší barvy, na konci léta přicházejí pastelové barvy, okr, tmavě zelená. Nově se také začaly objevovat, pro IKEU netypické, zlaté a měděné odstíny, které jsou použity jako kontrastní barvy, které interiéru dodají pomyslnou třešničku na dortu. Výraz pokoje se stává překvapivý. V říjnu se IKEA bude hodně měnit do skandinávských barev, bříza a bílá inspirovaná Islandem, dále s růžovou a žlutou.

NOVINKY ČTYŘIKRÁT ROČNĚ

IKEA chce ukázat, že i vy pomocí jednoduchých úprav můžete mít čtyřikrát ročně nový interiér. Stačí například vymalovat jednu stěnu a vyměnit textilie.

DOSTUPNOST NOVÉHO KATALOGU IKEA 2018

Ne každý dostane nový katalog IKEA 2018 přímo do svých schránek. IKEA vytvořila unikátní algoritmus, který vybere zákazníky, kteří katalog dostanou do svých poštovních schránek. Někomu se může zadařit čtyřikrát po sobě, někomu bohužel vůbec. Katalogy se budou rozesílat 24. 8. 2018. Od tohoto dne budou také dostupné ve všech obchodních domech a na webových stránkách ww.ikea.cz. Přes internet si můžete katalog objednat od 7. 9. 2017.

Prohlédnou si katalog IKEA 2018 online ZDE

 

Zdroj: IKEA

UložitUložit