Kalendář stále ještě ukazuje léto, ale sychravé počasí a nižší teploty jsou důkazem toho, že podzim nám již klepe na dveře. Ranní mlhy, brzké stmívání a teploty, které se drží níž a níž. Na podzim a v blížících se zimních dnech není nic příjemnějšího, než si zalézt do pohodlného křesla či postele plné nadýchaných polštářů a hřejivých dek s oblíbenou knížkou.

Abyste si tu pravou podzimní pohodu užili, věnujte pár metrů čtverečních k zařízení vašeho čtecího koutku. Určitě se u vás doma najde nějaký nevyužitý kout, který doslova volá o pozornost. Je tu další díl ze série JAK ZAŘÍDIT. S pouhými pár kousky nábytku a vhodně umístěnými doplňky si z nevyužitého rohu vytvoříte útulný čtecí koutek, ze kterého se vám nebude chtít vstát.

POSTUP

1 Začněte s velkými kusy nábytku – pohodlné křeslo s podnožkou pro vaše unavené nohy, nebo otoman a malý odkládací stolek.

2 Vyberte vhodnou čtecí lampu, která poskytuje dostatečné světlo. Zvolte menší lampu, pokud ji umístíte na polici nebo stojací lampu, kterou postavíte vedle křesla.

3 Rozmístěte knihy a časopisy – zařizujeme čtecí koutek, takže knihy tu musí mít své místo. Můžete je umístit do knihovny vedle křesla, na police nebo na odkládací stolek. Knihy naskládejte horizontálně i vertikálně pro vytvoření více pohybu na policích.

4 Teď když víte, kde budou velké kousky nábytku, můžete pověsit obrázky.

5 Doplňte prázdná místa doplňky – vázy, květiny, porcelán, dekorativní krabičky, svíčky atd. Malé sbírky předmětů budou také skvěle pasovat na polici ve vašem čtecím koutku.

6 Teď je na řadě zútulnění – představte si líné nedělní ráno, jemný déšť dopadá na okno, zatímco vy si hovíte v pohodlném křesle ve vašem čtecím koutku. K dokonalosti chybí už jen polštářek a vlněná deka. Taky se vám tak zavírají oči….?

Nákupní seznam křeslo s podnožkou, stříbrný odkládací stolek, knihovna, stojací lampa, kniha Hygge – prostě šťastný způsob života, obraz koně, čajová konvice s podšálkem, Niche parfém Lazy Sunday Morning, bílá dóza s víkem, zlatá svíčka, stolní hodiny, polštář Marimekko, vlněná deka (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

REKAPITULACE

Nevyužitý kout ve vašem bytě je minulostí. Přeji příjemné lenošení s oblíbenou knížkou ve vašem novém čtecím koutku.

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit