Ložnice je pravděpodobně nejdůležitější pokoj ve vašem domě. Je místem ryze intimního charakteru, místem odpočinku a relaxace. V tomto článku vám ukážu, jak vytvořit prostor, který budete milovat!

Je tu další díl ze série JAK ZAŘÍDIT. Držte se následujících pěti kroků a vytvořte si svou ložnici snů, kde si dokonale odpočinete.

1 Postel je největším kusem nábytku v místnosti, proto s ní začněte.

KAM UMÍSTIT POSTEL?

Obecně máte dvě možnosti, kam postel umístit. První variantou je postel umístit na zeď proti dvěřím do ložnice, což vytvoří příjemný pohled, když do místnosti vstoupíte. Druhou variantou je umístit postel na nejdelší stěnu v místnosti – většina pokojů má slespoň jednu stěnu, kterou neruší okno nebo dveře. Díky tomu získáte dostatek prostoru pro umístění nočních stolků na obou stranách postele.jak zařídit ložnici, ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici v paneláku, noční stolky, nová ložnice

2 Dalším velkým kusem nábytku je prádelník. Pokud vyberete dostatečně široký prádelník, může případně sloužit jako televizní stolek. Je to každého volba, zda mít televizi v ložnici. Já to osobně moc nedoporučuji – zastávám názor, že ložnice by měla být místem odpočinku bez rušivých elementů, jako je elektronika. Pokud se pro televizi rozhodnete, nabízí se umístit prádelník naproti posteli.jak zařídit ložnici, ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici v paneláku, noční stolky, nová ložnice

3 Jakmile máte rozmístěné největší kusy nábytku, zjistěte, zda máte místo pro další kousky, jako jsou noční stolky, které zajistí další úložný prostor a můžete na ně umístit čtecí lampy a další nezbytnosti. Vřele vám doporučuji přečíst si starší článek Jak dekorovat – NOČNÍ STOLEK, kde najdete všechny potřebné informace.

4 Pokud máte dostatek místa, zvažte, zda neumístit do ložnice menší stůl s židlí vybavený stolním zrcadlem, který můžete využík k vyřízení menší administrativy nebo jako toaletní stolek. jak zařídit ložnici, ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici v paneláku, noční stolky, nová ložnice

U nás zatím nezvyklé, ale vyzkoušejte dát do nohou postele otoman nebo čalouněnou lavici, na kterou se můžete posadit, popřípadě odložit přehoz postele nebo dekorativní polštáře potom, co rozestelete.jak zařídit ložnici, ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici v paneláku, noční stolky, nová ložnice

postel, komoda/prádelník, noční stolky, noční lampy, stropní světlo, pracovní stůl, transparentní stolička, stolní zrcadlo, čalouněná lavice, květina, květináč (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

RADA NA ZÁVĚR!

Když zařizujete ložnici, berte v úvahu umístění dveří a oken, rozměry místnosti a velikosti jednotlivých kusů nábytku. Velké kusy nábytku umístěte jako první a poté s menšími kousky dotvořte ložnici tak, aby vyhovovala vašemu prostoru a vašim potřebám.

Jak dekorovat ložnici a manželskou postel textiliemi, obrázky a květinami se dozvíte již příští neděli 1. října v dalším článku na blogu designany.

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit