ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici, ložní prádlo, pillow spray, chlupaté polštáře, přehoz, příjemný koberec, sametové bačkory, house doctor, pletený puf,

Ložnice je něco jako svatyně, útočiště po dlouhém dnu a tvrdé práci. Je to místo, kde byste se měli cítit stoprocentně pohodlně a uvolněně. To jak vaše ložnice vypadá a jak se v ní cítíte, ovlivní nejen vaši náladu a pocit pohody, ale také to jak dobře se v noci vyspíte. Určitě stojí za to, vylepšit vaši ložnici tak, aby jste vytvořili klidné prostředí, kde můžete relaxovat a krásně se vyspat. Chcete se naučit dekorovat vaši vysněnou ložnici? Je tu další díl ze série JAK DEKOROVAT

Méně je někdy více…

V ložnici zejména platí, že méně je někdy více. Mějte v ložnici opravdu jen to, co nutně potřebujete, abyste vytvořili klidný prostor určený k odpočinku. Neuspořádaný prostor se špatně rozmístěným nábytkem a divně či nevhodně vypadajícími dekoracemi mohou dramaticky ovlivnit to, jak se cítíme před tím, než jdeme spát.

Díky menšímu množství nábytku nebudete mít takové pokušení dělat z vaší ložnice tržiště a odkládat nepořádek na každou volnou plochu. Upřímně – kolik toho opravdu v ložnici potřebujete? Odstraňte zbytečné předměty a maximálně zjednodušte výzdobu ve vaší ložnici. Ponechte si jen základní kousky nábytku. Více informací najdete v článku Jak zařídit – LOŽNICE ZDE.

Neutrální barevná paleta

Zbytek vašeho domova může být plný barev, s výraznými obrazy a dekoracemi, ale v ložnici odvážné dekorace a výrazné barvy působí příliš rušivě. Zejména když se snažíte vytvořit dokonalé místo pro relax a klidný spánek. Když vejdete do vaší ložnice, chcete se cítit, jako byste vstoupili do bubliny obklopené tlumenými barvami a měkkými materiály.

Pokud jde o barevnou paletu ložnice, držte se spíše tlumených a neutrálních odstínů v kombinaci s přírodními materiály. Můžete tu a tam přidat trošku barvy nebo vzorů na dekorativních polštářích, obrázcích, přehozu nebo na koberci. Stále se ale držte jednoduchosti a nepřidávejte více jak jednu či dvě barvy.

Měkké materiály

Příjemná ložnice by měla být plná příjemných tkanin a textur, do kterých se budete chtít ponořit. Když si vybíráte ložní prádlo, přemýšlejte o materiálu a jak se v něm bude vaše pokožka cítit. Nikdo nechce spát v kousavém a škrábavém povlečení. Příjemné ložní prádlo je opravdu velmi důležité, aby jste se v ložnici cítili dobře.

Není to jen postel, která by měla být měkká a na dotek příjemná. Důležité také je, do čeho si každé ráno stoupnete. Husté a načechrané koberce vytvoří luxus pod vašima nohama. No a mít příjemný pár bačkor také není k zahození!

Nemějte více jak 3 dekorativní polštáře, protože je stejně každý večer budete odkládat. Máte tři možnosti rozmístění dekorativních polštářů:

  • dva stejné a před ně jeden úplně jíný
  • tři rozdílné
  • jeden široký bederní

Uklidňující vůně

Uklidňující vůně ve vaší ložnici je jeden z nejjednoduších způsobů, jak vytvořit příjemné a klidné místo. Jednoduchý způsob jak udržovat ložnici příjemně voňavou, je pravidelně prát ložní prádlo a každý den na pár minutek otevřít okno dokořán.

Můžete také zainvestovat do aroma difuzéru či kvalitních esenciálních olejů, přírodních bytových parfémů nebo svíček, abyste zaplnili místnost lákavou vůní, která vám pomůže usnout. Pokud máte problémy s usnutím, zkuste použít speciální spreje na polštář (pillow spray), které krásně voní a pomohou vám usnout.

Doplňky a pár osobních věcí

Udržovat ložnici čistou a v neutrálních odstínech, vám pomůže vytvořit vysněné prostředí k relaxu, ale pár osobních věcí dodá ložnici ještě více útulnosti. Přečtěte si starší článek Jak dekorovat – NOČNÍ STOLEK ZDE. Na doplňcích je skvělé to, že je snadno vyměníte a interiér bude stále vypadat zajímavě.

Výběr designany

ložnice, manželská postel, jak zařídit ložnici, ložní prádlo, pillow spray, chlupaté polštáře, přehoz, příjemný koberec, sametové bačkory, house doctor, pletený puf,

Nákupní seznam povlečení | koberec s vysokým vlasem | pletený puf | sametové bačkory Ted Baker | obraz 2 pírka | obraz 3 pírka | sprej na polštář pro klidné spaní | pletený polštář růžový | chlupatý šedý polštář | přehoz na postel House Doctor (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

 

Vytvořte si z vaší ložnice místo, kde můžete relaxovat a krásně se vyspat. Tato investice do vás se vám mnohonásobně vrátí. Děti mají své pokojíčky, vám patří ložnice, kde můžete odpočívat a nabírat energii třeba s knížkou v ruce.

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

 

Zdroje obrázků úvodní fotky 1 | 2 | 3 | 4 | 5

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit