Máte doma otevřené police? Myslím si, že jsou skvělým způsobem, jak vystavit své oblíbené věci, vytvořit útulný prostor, který bude působit příjemným ale ne přeplněným dojmem.

Samozřejmě, že to dá trochu práce – dosáhnout toho, aby police vypadaly, že jsou nadekorovány nenuceně, zatímco stále obsahují něco osobního a nevypadají přeplněně – je to taková menší mise!

Ze začátku to pro vás může být složité, ale jakmile přijdete na ten správný systém, určitě to skvěle zvládnete. V dalším díle ze série JAK DEKOROVAT vám ukážu, jak se to dělá.

Vyklizení

Pokud chcete nově nadekorovat vaše otevřené police, vždycky je jednodušší začít s čistím štítem. Vykliďte je! Všechno! Díky tomu, že všechno z polic dáte pryč, uvidíte věc novýma očima. Ráda dávám dohromady pár dekorativních předmětů a knih, abych měla představu, jak spolu budou dohromady fungovat.

Pracujte s různými výškami

Jakmile mám všechny předměty zorganizované a police vyklizené, začínám přemýšlet o tom, co bude tvořit základ nadekorovaných polic – pro mě to jsou zpravidla knihy a úložné krabice nebo koše. Myslím si, že pokud použijete pár předmětů, které mají výšku, police začnou získávat konkrétnější podobu.

Naskládejte hromádky knížek na pár polic a pak sem tam umístěte hezkou krabici nebo koš. V tuto chvíli máte základ, který doplníte menšími věcmi, které budete skládat jako stavebnici.

Nebojte se použít hezké krabičky třeba od kosmetiky nebo šperků…

Držte se podobných barevných tónů

Když přijde na dekorování polic, ráda se držím jednotné barevné kompozice, protože si myslím, že potom do sebe všechno lépe zapadá.

Zkuste kombinaci pudrově růžové společně s měděnými akcenty doplněné pár zelenými rostlinami. Můžete přidat trochu mátově zelené nebo temně modré, aby bylo vše trochu víc vyvážené – vždy je dobré najít určitou rovnováhu…

jak dekorovat otevřené police, dekorace, bytové doplňky, knihy, svíčky

Vyberte vaše oblíbené předměty

Jedním z důvodů, proč mám ráda otevřené police je to, že máte šanci vystavit vaše oblíbené dekorativné předměty – ozdoby, vůně, doplňky, rámečky atd. – věci, které vám přinášejí radost!

Na mých policích v kanceláři jsem si, kromě více pracovních věcí, vystavila pár oblíbených svíček, vůni a hrníčky. Prostor bude vypadat méně jako ,,nudná kancelář”.

Méně je více

Mezi organizovaným nepořádkem a naskládanými věcmi hala bala je úzká hranice. Myslím si, že tejemstvím je upírat se k více minimalističtějšímu přístupu a v nejlepším přestat. Tím myslím, že je lepší přestat, když police vypadají ještě trochu nedodělaně, než když vypadají přehlcené a předekorované.

Je dobré pracovat s lichými čísly – rozdělte polici do třech částí a dekorujte tři menší části, aby byl vzhled stále zajímavý ale ne přehnaný.

jak dekorovat otevřené police, dekorace, bytové doplňky, knihy, svíčky

Změňte to

Dejte si na čas. Než budou police perfektní, nebojte se věci přerovnávat. Obvykle věci párkrát přemístím, než se mi konečný výsledek líbí. Dobrou pomůckou je si výsledek vyfotit a varianty porovnat, která se vám bude zdát nejlepší.

Můžete také po pár měsících věci mírně přeskládat a vdechnout policím nový život – ušetříte tak peníze za nové dekorace.

jak dekorovat otevřené police, dekorace, bytové doplňky, knihy, svíčky

Možná se vám to teď zdá složité, ale cvik dělá mistra. Jakmile dokončíte dekorování a jste uživateli Instagramu, vyfoťte váš výsledek a označte fotografii známým hashtagem #shelfie -nebojte se pochlubit!

Výběr designany

Nákupní seznam policový díl | aroma difuzér | přenosný reproduktor Marshall | bílá váza Kähler | pudrová váza Kähler | parfém Chloé | světle zelený květináč s poklopem | lampa s žárovkou | kniha Love Style Life | kniha Nové pařížské interiéry | kniha Hygga fenomén útulna | sada svícnů | skleněný úložný box | sada úložných košů (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit