Ještě nemáte nakoupené všechny dárky nebo chcete letošní nadělování pojmout trochu jinak? Potěšte své blízké svými kulinářskými výtvory, které hezky zabalte a přiložte k nim věnování.

A nemusíte se bát! Jedlé dárky, které vám v dnešním článku doporučím jsou jednoduché, mockrát vyzkoušené a vždy se po nich jen zaprášilo.

1 Úžasné čokoládové sušenky Brookies, křupavé na povrchu, mokré a vláčné uvnitřÚžasné čokoládové sušenky Brookies, křupavé na povrchu, mokré a vláčné uvnitř

originální recept ZDE, instruktážní video ZDE

MNOŽSTVÍ:

přibližně 72 sušenek (A nedělejte poloviční dávku, později byste toho litovali!)

INGREDIENCE:

85 g hořkého holandkého kakaa

400 g cukru krystal

125 ml oleje

4 vejce

2 lžičky vanilkového aroma (bohužel sušenky chutnají nejlépe s tím umělým aroma od Dr.Oetker 😀 )

250 g hladké mouky

2 lžičky kypřícího prášku

2 lžičky jedlé sody

1/2 lžičky soli

60g moučkového cukru

POSTUP:

V míse smícháme kakao, cukr krystal a olej. Přidáme po jednom všechny vejce a poté přimícháme vanilkové aroma. V jiné míse smícháme všechny suché ingredience – hladkou mouku, kypřící prášek a sůl. Vsypeme suchou směs do kakaové směsi. Těsto zakryjeme a dáme vychladit do lednice na 4 hodiny. Pokud spěcháte, můžete dát těsto na 30 minut do mrazáku. Jde o to, aby těsto chladem ztuhlo a dobře se s ním pracovalo a nebylo příliš řidké.

Předehřejte troubu na 180 °C. Na pečící plech umístěte pečící papír. Do misky nebo na talíř si nasypte cukr moučku, lžící nabírejte těsto o velikosti cca 2,5 cm ,,kuliček”, které bohatě obalte (vyválejte) v moučkovém cukru. Poté kuličky skládejte na pečící papír na plech. Kuličky nedělejte zbytečně větší nebo je nerozmačkávejte do placičky, během pečení se ,,rozlezou”. Na klasickou velikost plechu jich nedávejte víc než 12, aby se během pečení nespojily.

Pečte v předehřáté troubě 10 až 12 minut. Než je z plechu budete sundávat, nechte je minutku odstát, aby trochu ztuhly a dobře se sundávaly z plechu na mřížku, kde je nechte vychladnout.

A ještě jedna rada na závěr: Než budete dělat kuličky na další plech, schovejte si těsto do lednice, ať zbytečně neteplá a dobře se s ním pracuje.

2 Ten nejlepší vaječný koňak, kterého nebudete mít nikdy dost a budete ho dovařovat celou zimuTen nejlepší vaječný koňak, kterého nebudete mít nikdy dost a budete ho dovařovat celou zimu

originální recept ZDE

MNOŽSTÍ:

800 ml

INGREDIENCE:

100 ml neslazeného kondenzovaného mléka

400 ml 31% smetany

200 g cukru krupice

1 vanilkový lusk (pokud možno dobrého nevysušeného)

5 vaječných žloutků

200 – 300 ml rumu

POSTUP:

V hrnci na vaření mléka společně vařte kondenzované mlého, smetanu, cukr a podélně rozkrojený vanilkový lusk, ze kterého nožem vyškrábněte semínka a přidejte je i s luskem do mléčné směsi. Směs zvolna vařte do zhoustnutí až se rozpustí všechen cukru. Nechte chvilku vychladnout a vyndejte vanilkový lusk. (Tahle směs nebezpečně krásně voní!)

Mezitím si připravte vodní lázeň. Do hrnce napusťte trochu vody, přiveďte ji k varu a do kovové mísy vyklepňete žloutky. Když se voda v hrnci začne vařit, vypněte hořák a posaďte na hrnec mísu se žloutky, které rychle šlehejte metličkou, aby se nezdrcly. Nechceme z toho mít vejce k snídani… Jde o to, aby se žloutky ohřály a nebyly syrové. Teplotu žloutků zkoušejte prstem, budou hotové, když v nich sotva udržíte prst, směs nabyde na objemu a barva žloutků zesvětlá. Pak mísu stáhněte z vodní lázně a za stálého míchání přilévejte mléčnou směs.

Aby byl vaječný koňak krásně hladký, přeceďte ho přes cedník, vmíchejte rum a nechce úplně vychladnout. Nalejte do pěkné lahve a máte hotovo!

3 Trošku netradiční vaječný koňak se slaným karamelem a špetkou muškátového květuTrošku netradiční vaječný koňak se slaným karamelem a špetkou muškátového květu

originální recept ZDE

MNOŽSTÍ:

2 lahve

INGREDIENCE:

700 ml 12% smetany

250 ml 30% smetany ke šlehání

250 ml rumu

130 g cukru krystal

70 g slaného karamelu (recept níže)

5 vaječných žloutků

3 celé skořice

1 vanilkový lusk

1 čajová lžička muškátového květu

POSTUP:

V hrnci smíchejte obě smetany a koření. Vanilku před vložením do hrnce podélně nařízněte a nožem vyškrábněte semínka a přidejte je i s luskem do mléčné směsi. Pomalu směs přiveďte k varu a jakmile začne vřít, sundejte hrnec z plotny. Přidejte karamel a pomalu rozmíchejte, dokud se ve smetaně nerozpustí. Vyndejte skořici i zbytek vanilkového lusku a nechte směs vychladnout.

Mezitím v míse prošlehejte vaječné žloutky a cukr. Postupně tak vznikne světlá a hebká hmota, která trochu nabude na objemu. Potom do směsi pomalu zašlehejte vychlazenou karamelovou smetanu a nakonec přimíchejte rum.

Takto připravený vaječný koňak přelijte do skleněné láhve a dejte odpočinout do lednice. Nejlepší je, když ho necháte tři dny uležet. Nám se to ale nikdy nepodaří!

4 Ten nejlahodnější domácí karamel se špetkou Maldonské soliTen nejlahodnější domácí karamel se špetkou Maldonské soli

MNOŽSTÍ:

je toho tak na jednou, takže já už dělám dvojitou dávku…

INGREDIENCE:

200 g cukru krystal

200 ml 31% smetany

POSTUP:

V rendlíku nebo v menší teflonové pánvi rozpusťte na sucho cukr a když je úplňe rozpuštěný, pomalu za stálého míchání přilévejte smetanu, až vznikne krásně jemný karamel. Smetanu přilévejte opravdu po troškách, aby se karamel moc neochladil a nevznikly karamelové krystalky, které už nejdou rozpustit…

Nechte karamel vychladnout a přidejte špetku nebo dvě Maldonské soli.

 

 

UložitUložit

UložitUložit