návrh interiéru, interiérová designérka, Pardubice, Hradec Králové, interiérová návrhářka, jak vybrat noční stolek

V našich ložnicích strávíme nejméně jednu třetinu života, takže vytvoření poklidného (přesto funkčního) místa k odpočinku je velmi důležité.  Pohodlnou postel a povlečení už máte, úložný prostor pro oblečení také. Co chybí? Podstatný kousek nábytku v ložnici, někdy přehlížený, je noční stolek. Místo, kam si můžete odložit rozečtenou knihu nebo sklenici vody. Noční stolek je poslední tečkou k perfektně zařízené ložnici. 

Jak tedy vybrat perfektní noční stolek? Čtěte dál a dozvíte se vše podstatné, co potřebujete vědět, než koupíte noční stolek do vaší ložnice.

STYL

Zatímco někteří lidé preferují, aby styl jejich nočního stolku korespondoval se stylem ostatního nábytku v ložnici, jiní záměrně volí úplně jiný styl nočního stolku jako kontrastní prvek v místnosti. Při výběru toho nejlepšího stolku pro vás zvažte také jeho údržbu. Pokud si na noční stolek odkládáte sklenici s vodou, možná masivní dřevo pro vás nebude to pravé, tekutina by mohla tento povrch poničit. Další materiál, který nemusí být pro každého je například zrcadlo, sklo nebo lak ve vysokém lesku, na kterých jsou vidět otisky prstů a šmouhy častěji než na matném povrchu. Při nákupu myslete na svůj životní styl, abyste vybrali to nejlepší pro vás.

VÝŠKA

Možná by vás nenapadlo měřit výšku vaší postele před tím, než budete kupovat noční stolek, ale věřte mi, nakonec budete rádi, že jste to udělali. Nejvhodnější výška noční stolku je zpravidla o maximálně 6 centimetrů nižší, než výška postele (matrace) tak, abyste měli noční lampu a další věci na stolku na dosah (ne vyšší!).

VELIKOST A ÚLOŽNÝ PROSTOR

Zatímco některé noční stolky jsou jen malé s nožkami, další mají velký úložný prostor na knihy, brýle, telefon a další důležité věci, které byste mohli potřebovat před spaním. Nejlepší je popřemýšlet nad tím, které věci na svém nočním stolku budete mít, než nějaký vyberete. Zda preferujete dvířka, několik zásuvek nebo otevřené poličky. Třebaže větší noční stolky pojmou více věcí, příliž hluboký stolek může zasahovat do prostoru tak, že bude překážet při vstávání z postele.

Podívejte se na výběr nočních stolků od designany, které jsou v dneční době dostupné v různých stylech, povrchových úpravách, barvách a výškách.

Výběr designanynávrh interiéru, interiérová designérka, Pardubice, Hradec Králové, interiérová návrhářka, jak vybrat noční stolek

Nákupní seznam

1 noční stolek Moonlight | 2 bílý noční stolek s mramorovou deskou | 3 stolek Andersen | 4 černý noční stolek z masivního březového dřeva | 5 sada dvou nočních stolků Goodnight | 6 žlutý noční stolek (dostupný ve více barvách) (pozn. po kliknutí na název budete přesměrováni do obchodu)

Dejte mi v komentářích pod článkem vědět, jaký noční stolky preferujete.

 

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.

UložitUložit