zařizujete obávací pokoj, obávací pokoj, televizní stěna, umístění televize, jak vybrat sedačku, sedací souprava

Zařizujete obávací pokoj? Odpověděla jsem pro vás na 13 nejčastějších otázek, které od svých klientů dostávám. Existuje celá řada chyb, které po přečtění tohoto článku už nikdy neuděláte!

1.

Jak začlenit televizi do obývacího pokoje?

Ano, televize není tou nejhezčí věcí ve vašem obývacím pokoji, ale jednoduše ji tam chceme nebo potřebujeme. Snažte se udělat vše ostatní ve vašem obývacím pokoji opravdu perfektní tak, aby zastínilo televizi, která není zrovna hezkým kouskem. Nábytek na míru je nejlepší zůsob, jak začlenit televizi do obývacího pokoje. Výhodou je, že si můžete zvolit, zda chcete mít televizi ukrytou za dvířky nebo pokud chcete zadní část za televizí mít v tmavých odstínech tak, aby opticky splynula s okolím. Moje nejméně oblíbená varianta je, když si lidé koupí nízkou komodu se dvěma postraními sloupy/vitrýnami. Lepší variantou je koupit konzolový dlouhý stolek stolek nebo komodu a televizi nad ně jednoduše zavěsit. 

Nejlépe vypadající televizí na trhu je momentálně Samsung Frame TV, která se na náš trh bohužel zatím nedostala. Jedná se o televizi, která může vypadat jako obraz v rámu a splyne tak s vaším interiérem. Můžete si vybraz z různých druhů rámů, které jsou vyrobené například z dubu nebo ořechu a máte ořístup k exkluzivním dílům díky spolupráci s předními uměleckými galeriemi a muzei.

2.

Kde ušetřit a do čeho naopak zainvestovat, když máte omezený rozpočet?

Myslím si, že nejdůležitější je zainvestovat do nejlepší sedačky, kterou vám váš rozpočet dovolí koupit. Na všem ostatním můžete šetřit, koupit levné odkládací a konferenční stolky. V zásadě nevidím moc velký rozdíl mezi levným a drahým osvětlením. Pokud nechcete konkrétní designové světlo předních značek, u kterých si připlatíte, kupte si to, co se vám líbí. Na trhu je dnes obrovské množství svítidel s krásným designem, které mají příznivou cenu.

3.

Co je nejčastějším faux pas v obývacím pokoji?

Nejčastějším faux pas je, když lidé pověsí obrazy moc vysoko nad sedačku. Ideální vzdálenost obrazu od sedačky je přibližně 20 cm maximálně 30 cm. Větší rozestup už je opravdu moc!

4.

Kde začít se zařizováním obývacího pokoje?

Nejdřívě se věnujte umístění sedačky a konferenčního stolku na základě tvaru a dispozice obývacího pokoje. Poté postupně přidávejte další zařizovací předměty, jako jsou křesla atd.zařizujete obávací pokoj, obávací pokoj, televizní stěna, umístění televize, jak vybrat sedačku, sedací souprava

zdroj obrázku 1 | 2 | 3

5.

Kolik místa by mělo být mezi sedačkou a konferenčním stolkem?

Já má ráda vzdálenost mezi 40 cm a 45 cm. Pokud máte ale obývací pokoj větších rozměrů, můžete pár centimetrů přidat. Vždy byste si ale měli pohodlně dát nohy na konferenční stolek a užít si pohodu. Pokud máte sedací soupravu nebo pohovku a křesla do tvaru písmene U, vždy umístěte konferenční stolek na dosah hlavní sedací plochy a křesla umístěte o něco dál…

6.

Jak nakombinovat několik kusových koberců, když máte jeden velký otevřený prostor?

Zvolte jeden koberec v neutrátních odstínech a poté můžete zvolit další koberec se vzorem a barvami.

7.

Kdy použít kulatý konferenční stokek a kdy obdélníkový konferenční stolek?

Kulatý konferenční stolek používám k sedačce ve stavru písmene L, abych ,,rozbila” všechny hrany. Musíte brát v úvahu všechny tvary v obývacím pokoji tak, aby vše nebylo moc hranaté a zvolit tak jiný tvar. Naopak pokud máte vše spíše oblé, můžete zvolit hranatý konferenční stolek. Pokud ale máte dvě pohovky naproti sobě, zvolte určitě obdélníkový konferenční stolek.

8.

Jaký materiál na sedačku použít, když máte děti nebo pejsky či kočky?

Můžete zvolit kůži, která se snadno nepoškrábe, Crypton potahové látky, látky Sunbrella nebo látky vhodné i pro venkovní použití, které jsou stálobarevné, vodoodpudivé, prodyšné, odolné proti plísním a jednoduše se udržují.

Lidé často volí tmavé odstíny, protože si myslí, že jsou nejpraktičtější. Na sedací soupravě, která je nejvíce používaná zvolte tu nejodolnější potahovou látku, kterou budete mít k dispozici a na ostatním sedacím nábytku zvolte světlejší akcetní barvy.zařizujete obávací pokoj, obávací pokoj, televizní stěna, umístění televize, jak vybrat sedačku, sedací souprava

zdroj obrázku 

9.

Děti v obývacím pokoji – jak schovat hračky a uklidit nepořádek?

Používejte úložné koše, které poté umístěte do otevřených polic. Můžete také schovat úložný koš pod konferenční stolek. Rychle všechno naházíte dovnitř, dáte do polic a máte během chvilky poklizeno!

10.

Jak vrstvit koberce a jak umístit nábytek okolo koberce?

Vrstvení koberců v poslední době začíná být dost trendy. Pokud vrstvíte koberce, nesmíte mít jeden velký koberec a na to umístit opravdu malý koberec. Rozdíl ve velikosti koberců by měl být o max 30 cm až 60 cm, ne víc!

Přední nohy nábytku umístěte na koberec. Pokud máte opravdu velký koberec a můžete na něj umístit celý nábytek, udělejte to! Jen nedávejte koberec před sedací nábytek, aniž by na něm nebyly postavené alespoň přední nožky.

11.

Jak docílit nejlepšího osvětlení v obývacím pokoji?

Je potřeba světlo tzv. vrstvit. Musíte mít hlavní světlo a poté akcentní osvětlení v podobě podlahové lampy, stolních lampiček nebo i nástěnných lamp. Různé druhy světel vytváří různé atmosféry v obývacím pokoji. Někdy potřebujete jasné světlo, někdy chcete útulnou atmosféru a postačí vám malé stolní lampy s měkkým světlem.

12.

Jak kombinovat různé styly v obývacím pokoji?

Zvolte jeden styl, který bude v interiéru dominantní a další styl pouze jako akcent. V akcentním stylu, můžete použít prvky v podobě různých lamp, odkládacích stolků nebo doplňků…

13.

Jak kombinovat různé druhy sedacího nábytku?

Ve většině případu nevolím sedací soupravu a křeslo nebo lehátko ze stejné série či ve stejném stylu. Zpravidla zvolím sedací soupravu, která má nenápadné nožky a je více u země, je mohutnější a k tomu nakombinuji křesílka, které jsou na vyšších nožkách nebo mají např. kovové nohy.

 

Doufám, že jsem vám tímto článkem o 13 nejčastějších otázkách na téma zařizujeme obývací pokoj pomohla a vy budete se svým interiérem spokojeni!

Pokud si ale stále nevíte rady nebo nemáte čas na nákupy, přemýšlení o nejlepší dispozici nebo si nevíte rady se stylem, napiště mi a já vám s vaším problémem pomůžu a navrhnu vám obývací pokoj na míru vaší rodině.