Po roce je tu opět čas, kdy IKEA vydala jejich nový katalog na rok 2019. Letošní vydání na 280 stranách oslavuje zejména rozdílné potřeby a sny, které máme a které se odráží v našich domovech. Proto pro katalog vytvořila sedm domácností s různými příběhy, které mají inspirovat k jednoduššímu uspořádání věcí, abychom si mohli doma vytvořit prostor na vše, co nás dělá tím, kým jsme.

CO NAJDETE V NOVÉM KATALOGU IKEA 2019

V minulých letech se katalog věnoval jednotlivým místnostem, novinkou pro letošní rok je představení sedmi domovů. Každý z nich vypráví o různých životních situacích a jiných způsobech bydlení. Zobrazuje tak reálný život doma se všemi výzvami, různými potřebami a sny všech členů domácnosti. „Jedna ze sedmi domácností se zaměřuje na maličkosti, na věci, které máme rádi a které nám připomínají, co jsme zažili. Ukazuje, jak si vše organizovat tak, abychom se doma cítili příjemně, a zároveň měli své blízké věci vždy po ruce. Další domov je klidný a harmonický, působí jako oáza klidu v často hlučném a hektickém městském prostředí. Tato domácnost chce inspirovat k vytvoření rovnováhy s pomocí chytrých a inspirativních řešení pro úložné prostory,“

Pojďme se podívat na všech sedm domácností!

DOMÁCNOST #1 Útočiště uprostřed města

V této domácnosti můžete aspoň na chvíli uniknout z dnešního uspěchaného světa. Vstupte do domácnosti, kde stačí nakouknout z předsíně do obývacího pokoje a všechno z vás spadne. Uzavřené úložné prostory, měkoučká pohovka a příjemné prostředí plné světlého dřeva, textílií a jemných odstínů.

TIP Matné pastelové barvy, světlé dřevo a přirozené, jemné tvary. To je recept na klidný a harmonický vzhled…

TIP Vytvořte si doma v koupelně vlastní lázně. Stačí vám k tomu přírodní materiály, měkké osušky a uklidňující vůně.

DOMÁCNOST #2 Omezený prostor a vaše nespoutané já

Malému bytu propůjčí jedinečnou osobitost pestré barvy, kombinace vzorů a vlastnoruční výtvory. Barevné talíře, lampy a textil přinesou do prostoru život.

TIP Pestré a výrazné barvy v kombinaci se světlým dřevem, tvrdé materiály s jemnými liniemi a nádech ruční práce. To je recept na příjemný a neotřelý vzhled…

TIP Věci, které vám dělají radost, použijte jako dekoraci. Třiďte, něco uložte a zbytek schovejte. Méně nepořádku, víc radosti.

DOMÁCNOST #3 Když platí ,,čím víc, tím líp”

Vítete v domácnosti napěchované pečlivě vybranými nálezy. Dá se říct, že je tu stále co objevovat, a přece je každý centimetr bytu pečlivě promyšlený. Receptem k úspěchu jsou šikovné úložné prostory, kde má každá věc své čestné místo.

TIP Otevřené úložné prostory jsou skvělé na věci, které často používáte a chcete je mít po ruce.

TIP Židle u jídelního stolu nemusejí být všechny stejné – ty, které máte rádi, vytvoří sladěnou kombinaci.

DOMÁCNOST #4 Baví nás být vynalézaví

Moderní svět je čím dál tím hektičtější. I proto mnozí z nás chtějí být ohleduplnější k naší planetě i k vlastnímu tělu, žít v souladu s přírodou a citlivě nakládat se vším, co nám poskytuje. Tato domácnost je plná kreativních nápadů, které podporují zdravější způsob života, šetrnější k životnímu prostředí. Má blízko k přírodě, i když se nachází uprostřed městské džungle.

TIP Teplé, zemité tóny, přírodní dřevo a ratan, rustikální textilie a keramika, skleněné a smaltované nádobí. To je návod na přírodní a přirozený vhled…

TIP Díky dózám a nádobám, které lze používat opakovaně, můžete kupovat suché potraviny na váhu a vyhnout se tunám zbytečných obalů se supermarketů.

DOMÁCNOST #5 Plný dům

Velká rodina, ve které chce mít každý člen svůj vlastní prostor, ale i prostor, kde mohou být všichni spolu. V domácnosti pro velkou rodinu najdete spoustu chytrých řešení pro společné bydlení, sdílení a vzájemnou péči. Pro členy rodiny, kteří jsou si vždy nablízku, i když každý dělá to své.

DOMÁCNOST #6 Nebraňte se změnám

Změny jsou běžnou součástí života. Díky flexibilnímu, víceúčelovému nábytku a řešení si každý může dělat, co chce. 

TIP Co třeba ostrůvek jako jídelní stůl? Každý tady může posedět, pracovat, vařit a jíst.

DOMÁCNOST #7 Místo na velké nápady

Jak bydlet na 16 m2? Úložné prostory od podlahy ke stropu a prostor, který se snadno přizpůsobí různým činnostem. Takové bydlení je pak pohodlné, bez spousty zbytečných věcí, zábavné a funkční.

TIP Jednobarevný bílý základ a všechno na svém místě – úhledně srovnané a snadno k nalezení díky přehledným úložným prostorám. To je recept na světlý a uspořádaný domov, kde i malý prostor vypadá větší…

DOSTUPNOST NOVÉHO KATALOGU IKEA 2019

Ne každý dostane nový katalog IKEA 2019 přímo do svých schránek. IKEA vytvořila unikátní algoritmus, který vybere zákazníky, kteří katalog dostanou do svých poštovních schránek. Někomu se může zadařit čtyřikrát po sobě, někomu bohužel vůbec. Katalogy se budou rozesílat 16. 8. 2018. Od tohoto dne budou také dostupné k prohlédnutí na webových stránkách ww.ikea.cz. V obchodních domech si můžete svůj katalog vyzvednout nebo objednávat na webu od 6. září 2018.

Prohlédněte si katalog IKEA 2019 online ZDE

 

Zdroj: IKEA