jak dekorovat, podzimní dekorace

Jakmile se listy začnou zabarvovat, začíná pro mě podzimní útulná sezóna. To znamená více času doma – a každý si přeci chce užívat tu pohodovou atmosféru. Je to skvělá příležitost, jak dostat do interiéru barvy. A pokud nejste fanoušci podzimních dekorací á la dýně a girlandy s listy, určitě v tomto článku najdete tipy na podzimní dekorace, které vytvoří ve vašem bytě tu pravou podzimní a hlavně útulnou atmosféru.

V dnešním článku se můžete těšit na:

  1. podzimní barvy roku 2018
  2. tipy na podzimní osvětlení
  3. rostliny, které vám zajistí dobrou náladu
  4. podzimní dekorace na stůl
  5. podzimní dekorace s hřejivými textiliemi

1. podzimní barvy roku 2018

Bohaté odstíny barev vytvoří tu pravou podzimní atmosféru: fialová, rubínově červená a smaragdově zelená jsou letos hlavními barvami podzimních dekorací. Další výraznou barvou je oranžová. Spojením těchto živých barev s různými odstíny šedé docílíte perfektní barevné rovnováhy.

Nebojte se použít měděné, mosazné a zlatavé tóny, které budou skvěle fungovat jako akcentní barvy a navíc působí ušlechtilým dojmem. Letošní podzim určitě zabodujete i s doplňky etnického stylu. Teplé, přírodní barvy a květinové vzory inspirované folklorem připomínají barvy a tvary podzimu a vytvoří to pravé domácí teplo.

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku 1 | 2 | 3

Nákupní seznam tmavě zelená lenoška | bordeaux čevená pohovka s měděnými nožkami

2. tipy na podzimní osvětlení

Když jsou dny čím dál tmavší, správné osvětlení jako jedinné poskytuje nejen dostatečné světlo, ale zajistí i tu správnou útulnou atmosféru.

Co takhle nechat hlavní stropní světlo vypnuté a osvětlit váš pokoj nepřímým světlem? Skvělým doplňkem vaší podzimní výzdoby může být krásná stolní lampa v podzimních barvách, jemná nástěnná světla nebo netradiční podlahové lampy.

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku 1 | 2

Nákupní seznam černá stolní lampalevitující žárovka

TIP Zvolte teplé bílé světlo se světelným zrojem mezi 2700 a 3000 Kelviny – podzimní útulná atmosféra je zaručená.

3. rostliny, které vám zajistí dobrou náladu

Osvěžte váš interiér pomocí rostlin. Podzimní atmosféru krásně doladí vřes s krásnými růžovými až červenofialovými květy, chryzantémy, astry, ale také například mladý kaštan. Skvěle bude vypadat i šalvěj v květináči, kterou nakombinujte s dalšími rostlinami

S těmi správnými květináči a vázami vaše rostliny budou skvělým podzimním doplňkem. Ne vždy to musí být klasický keramický květináč. Vyzkoušejte například drátěné koše v různých barevných odstínech – černé, měděné nebo zlaté. A pokud chcete vyzkoušet něco hravého, zkuste květináče od Kristine Mayer a Sabine Lavigne z Kodaně, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Různé větve a bobuloviny jsou skvělým doplňkem pro vaši podzimní výzdobu. Dejte je do velkých, výrazných váz nebo použijte několik různých menších váziček. Držte se barevné palety nebo kombinujte různé barvy váz společně s těmi v měděných a mosazných odstínech.

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku 1 | 2 | 3

Nákupní seznam květináč s osobností | drátěný úložný koš

4. podzimní dekorace na stůl

Červené hrozny na misce, vázy plné podzimních rostlin a svíčky – všechno, co si spojujeme s podzimem, může být skvělou dekorací. A navíc světlo svíček zútulňuje převážně tmavé barvy podzimu a dodává všemu krásné teplé světlo. Vyzdobte si stůl kaštany, použijte pěkný podnos, čajovou konvici a hrníčky, stůl bude vypadat hned přátelštěji. Přírodní materiály a barvy, přírodniny z lesa, barvy smaragdu či brusinek…

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku 1 | 2

5. podzimní dekorace s hřejivými textíliemi

Nic nedodá domovu více pohodlí běhěm podzimní a zimní sezóny, jako polštářky a hřejivé deky v barvých podzimu. Materiály jako je plst a ta nejjemnější vlna zajistí na dotek příjemný pocit a budou působit hřejivě už od pohledu. 

jak dekorovat, podzimní dekoracezdroj obrázku 1 | 2

Nákupní seznam hořčicová deka | tyrkysová deka | růžová deka

 

A jaké máte nejraději podzimní dekorace vy? Máte rádi útulnou atmosféru podzimu, nebo už se zase těšíte na letní měsíce?

 

 


Pokud jsou některé produkty vyprodané, zanechte mi pod článkem kometář a já udělám vše pro to, abych vám pomohla najít produkt podobné kvality za podobnou cenu.